Kahve Dünyası ve Can Yayınları “Kahve ve Kitap: Edebiyat” buluşmaları

Geçtiğimiz hafta sonu Kemerburgaz Kahve Dünyası’nda gerçekleşen Yekta Kopan’la Kahve Sohbeti, okurların soruları ve Kopan’ın çarpıcı yanıtlarıyla çok keyifli bir paylaşıma dönüştü.

Kısa süre önce kitapseverleri Kahve Dünyası mağazalarından Can Yayınları kitaplarını satın alabilme imkânına kavuşturan ve “Bir kahve bir de kitap lütfen!” sloganıyla duyurulan birliktelik, yazar-okur buluşmalarına Yekta Kopan ile başladı. Geçtiğimiz hafta sonu Kemerburgaz Kahve Dünyası’nda gerçekleşen Yekta Kopan’la Kahve Sohbeti, okurların soruları ve Kopan’ın çarpıcı yanıtlarıyla çok keyifli bir paylaşıma dönüştü. Kitap fiyatlarının okuma oranına etkisinden eserlerin yazım sürecine, yazarın sadık dostu kahvenin tarihçesinden Türkiye’nin okuma alışkanlıklarına kadar pek çok konunun irdelendiği sohbet, kitap imzasıyla son buldu.

“Yazarın öyküsü, yazdığı öykülere sızar elbet…”
Yazar-okur buluşmalarında en çok merak edilen konuların başında gelen “Öykünün kahramanı siz misiniz?” sorusu, bu kez sohbetin dönüm noktasıydı. Soru üzerine kendi edebi alemine dair pek çok samimi açıklamada bulunan Yekta Kopan, öykülerindeki karakterlerin kendisini yansıttığını ancak doğrudan kendi yaşantısından kurgulanmadığını belirtti. “Unutmayın ki bu öyküleri “ben” yazıyorum” diyen Kopan, yazmanın kendisi için başlı başına bir mutluluk kaynağı olduğunu söyleyerek, yayım sürecinin yazar için sancılı bir ayrılık olduğu söyledi.

Can Yayınları ve Kahve Dünyası, yıl boyunca sevilen yazarları okurlarla bir araya getirmeye devam edecek!